Lähme lastega rännakule – koos avastama, lugema, rõõmustama!
Saame veel kord sel aastal kokku ja
seekord ootame töötuppa lapsevanemaid, vanavanemaid ja teisi ettelugemise huvilisi koos lastega. Võtan jällegi kaasa hulga pildiraamatuid erinevas vanuses lastele, loen ise ette, lapsed saavad omale meelepäraseid raamatuid valida ning koos vanematega lugeda. Tulemas on jõulud, ning võib-olla saab töötoast mõne raamatuidee kingikotti pistmiseks. Ootaks vanemaid koos lastega vanuses 3-7 aastat. Kuna tegu on joogastuudioga, siis proovime lastega teha ka pildiraamatu järgi mõned Jooga-Mõmmi harjutused. Lellel last kaasa võtta ei ole, aga huvi on, olete ikka oodatud!
Toredate kohtumisteni
Jaanika Monroc

Töötoas on kuni 12 kohta, et oleks piisavalt hubane. Osalus on registreerimisega ja palun anna oma tulekust teada hiljemalt laupäeva lõunaks 11.12 kella 12-ks kas e-maili teel: rita.ukkivi@gmail.com, helistades 5058118 või Tammiku stuudio sõnumites.
Osaluspanus 10.-

Töötoast ja läbiviijast
Kujutlege väikest last istumas oma ema süles, kes loeb koos temaga pildiraamatut. Avatud raamat asetab lapse suletud ringi keskele, milleks on ema keha, käed ja avatud pildiraamat. Kui laps on liiga suur süles istumiseks, istub ta ema kõrval. Hoides raamatut ühelt poolt ja vanem teiselt poolt, moodustub jällegi ring. Ring, mis on nii privaatne ja intiimne, eemal igapäevastest kohustustest ja stressist, pühakoda, kus laps saab pildiraamatute erinevaid maailmu uurida.
Hoolimata kogu meie ühiskonna tehnoloogilisest arengust, on vaja ainulaadse ruumi loomiseks vaid ühte last, ühte raamatut ja ühte lugejat, et luua lapse jaoks kordumatu maagia.
Töötoa viib läbi Jaanika Monroc, kes on Eesti Lugemisühingu liige, koolitaja ning rahvusvahelise projekti „3MR“ koolitaja ning tegutsev lasteaiaõpetaja.

Videvikutund loodusravijaga

November 23, 2021

Videvikutund loodusravijaga 05.12 kell 14-15.30

Saame kokku ja külla tuleb Kaire Tomson, kes räägib meile looduse ja taimede tervendavast väest.
Meie uskumused ja uskumised looduse jõusse. Maa, taevas, vesi  tuli, puud, taimed. Loitsud ja selle vägi, abi taimedest.
Millesse usuti vanasti ja kas meil veel on seda alles.
Abi ravimtaimedest ja kuidas saame neid kasutada: teed, salvid, tinktuurid, kreemid ja mida kõike veel neist teha saab.
Saad endale või lähedastele jõulukotti kaasa osta ka vajaliku tervise turgutaja.

Kaire kohta saad lugeda siit http://www.lilleaasaloodusravi.eu/index.php?id=10693

Tule kuulama ja küsima. Tänupanus 10.-. Kui võtad sõbra kaasa, siis tänupanus kokku 16.-

Palun anna oma osalemissoovist teada hiljemalt 05.12 hommikuks Tammiku stuudio sõnumites või e-mailiga: rita.ukkivi@gmail.com

Tantsutuba regilaulu saatel

November 19, 2021

Tantsutuba regilaulu saatel 28.11 kell 16.00-18.00

Pimedamasse sügistalvisesse aega on mõnus tuua rõõmu ja hingesoojust vanade laulumängude ja tantsude lustimisega. “Ma ise ilutegija… “, annab regilaul elutarkust ja meenutab, et meelte lahutamisest veel parem on meeled jälle kokku tuua, et maailmaelu keerdkäikudes endaks jääda.
Tantsutoa eestvedaja Kadri Mägi on pilliõpetaja Nõmme Huvikoolis, laulab Tallinnas regilauluhuviliste naiste pundis Pärimuslaulu Seltsing ning juhendab Virumaa regilauluansamblit Kadrina Kadrid.
Tule kogema, kuidas regilaulu ja ringtantsu vägi rõõmu ja helgust südamesse toob.
Tantsime paljajalu või kui sul on olemas pehme tallaga nahksussid, võid need kaasa haarata. Selga see millega saab vabalt liikuda ja arvestusega et nahk võib märjaks minna 🙂.
Tänupanus 10.-
Ringi mahub meid just parasjagu ja anna oma tulekust kindlasti eelnevalt teada hiljemalt 28.11 hommikuks kas stuudio FB sõnumistes, tel 5058118 või e-maili teel: rita.ukkivi@gmail.com.
Rõõmsate kohtumisteni!

Diastaasi tervendamise õpituba 26.11 kell 17-20

Kõhu sirglihaste diastaasiks nimetatakse seda, kui kõhulihaste välimine kiht ei kasva pärast rasedust tagasi kokku ningende vahele jääb vahe. Kõhu sirglihaste diastaasi tagajärjeks on väga nõrk nabakeskus ja keskjoon. Sellega kokku puutuvad naised kannatavad füüsilisel tasandil sageli alaselja valude, vaagnapõhja probleemide ning vaagnapõhja ebastabiilsuse all, mis teeb jooga praktiseerimise või füüsilise koormuse talumise raskemaks. Psühholoogilises mõttes võivad nad kokku puutuda väsimuse, vähese sisemise jõu ja motivatsiooni ning mentaalse tasakaalutusega. Kõhu sirglihaste diastaas üldjuhul ei sulgu iseenesest ja seda saab halvendada vale liikumisega (nt kõhulihaste harjutustega). Uuringud on näidanud, et naised, kellel on enne rasedust tugevad kõhulihased (nt yogiinid ning väga sportlikud naised), puutuvad pärast sünnitust diastaasiga kokku suurema tõenäosusega. Kõhu sirglihaste diastaasiga ei saa sa teha neid asju, mida tavaliselt nabakeskuse tugevdamiseks tehakse. Sa ei saa ega tohikski teha harjutusi või jooga asanaid, mis strateegilisi lihaseid kasutavad, nt. jalatõsted, sirutuspoos jne.
Selle kehalise tasakaalutuse emotsionaalne ning spirituaalne mõju naisele on suur ja vajab kindlasti korrigeerimist, et oma vägi tagasi saada ja elukvaliteeti taastada.

Kuidas ma tean, et mul on Diastaas?
1. Heida selili mati peale
2. Aseta sõrmed kõhu keskliinile ülespoole ja allapoole naba, piki kõhtu
3. Hinga sisse, tõsta pea maast üles ja vaata varsvaste poole surudes lõug vastu rinnakut
4. Hoia hinge sees, pead üleval ja samala ajal katsu kõhu keskliini.
Kui kaks sõrme mahuvad kõhu sirglihase vahele ja/või kõht tõuseb üles nagu katusehari, siis on sul tõenäoliselt Diastaas.

Diastaasi tervendamise töötoas saad omale juhised, kuidas ennast hoida

TOIMUMISE AEG 26 november kell 17.00- 20.00
Õpituba viib läbi Mai-Liis Pille (massaažiterapeut ja joogaõpetaja)
ÕPITOAS RÄÄGIME JA TEEME JÄRGMIST:
• räägime nii akadeemilisest kui ka energeetilisest kõhuanatoomiast;
• leiame üles ja tunnetame kõhulihaseid;
• räägime tegevustest ja ja trennist mida diastaasiga naisaed vältima peaks (Näiteks
kuidas õigesti köhatada, aevastada, voodist üles tõusta jne);
• õpime selgeks 5 diastaasi tervendamise baasharjutust;
• õpime tunnetama vaagnapõhjalihaseid ja teeme vaagnapõhja lihastele harjutusi;
• õpime diastaasi tervenemist toetavaid hingamistehnikaid.
• õpime tegema selga ja kõhtu toetavat sidumistehnikat
LISAVÄÄRTUSENA õpitoas osalemise järgselt:
• saad osaleda ühel veebikohtumisel minu ja õpitoas osalenutega, et küsimustele vastuseid saada ja harjutusi vajadusel korrigeerida. Kui soovid võime ka individuaalselt kohtuda.
• Liitumist FB grupiga „Diastaasi tervendamine“, kus on liikmeteks teisedki diastaasi tervendamise protsessis olevad naised. Grupis on üleval harjutuste videod ja muu kasulik diastaasi tervenemist toetav informatsioon.
Õpitoas osalemise TASAKAALUPANUS on 55 EUROT.
Soodukas!!! …. KUI VÕTAD KAASA SÕBRANNA SAAD ÕPITOA SOODUSHINNAGA MILLEKS ON 44 EUROT!
REGISTREERUMISEKS:
1. Saada FB messengeri kaudu (Mai-Liis Pille) sõnum, et soovid osaleda Rakveres toimuval „Diastaasi tervendamise õpitoas“ 26 ndal novembril;
2. Koha kindlustamiseks kanna tasakaalupanus hiljemalt 24 novembriks Discere OÜ arvele: Swedpank EE892200221074938806. Selgitusse pane “Diastaasi töötuba”. Kui vajad arvet, anna teada, panen arve teele.
NB! Kui peale osaluspanuse maksmist siiski otsustad loobuda osalemisest siis tagastame 50% osalemistasust.
Maksimaalseks osalemiseks pane end mugavalt ja sportlikult riidesse ja võta kaasa vesi pudeliga ning pastakas ja paber märkmete jaoks.
Kohtumiseni Õpitoas!!!

 

Infot saad küsida ka Tammiku stuudio FB sõnumite kaudu või tel 5058118 Rita Ukkivi.

Rannajooga

November 11, 2021

Pühapäeval 14.11 rannajooga kell 11.30

Ja pühapäeval 14.11 rannajooga kell 11.30 😊. Just, rannailma ega rannavaadet ei garanteeri, aga õues joogatamist ja metsavaadet küll. Teemegi rannajooga harjutuste seeria keset novembrit ja vaatega raagus metsale, kõlab ju hästi!
Koguneme stuudio hoovi ja saame laiutada kogu hoovis, nii et kõik on oodatud!

Üks väike rõõm las olla igas päevas, juhhuuuu

Tuju on ütlemata hea ja seda teilegi soovides.

Talisuplus? Jaa! Vestlusõhtu

REEDE, 03. DETSEMBER 2021 19:00 – 20:00

Mõte talisuplusest ei jäta kedagi külmaks:). On kirglikke fänne, kes ei jõua ära oodata, millal jälle külmal ajal vette saab. On neid, kes on mõelnud, et võiks ju proovida vaadates neid kiiksuga selle. Ja on neid, kellele paljas mõte sellest külmavärinad peale ajab ja eelistavad kodus sooja pleedi all mõnuleda. Vahet pole, millisesse seltskonda sa kuulud, nüüd on võimalus tulla kuulama talisupluse tutvustust tõelise fänni käest. Ja mitte ainult kuulama, vaid minna ka kohe järgmisel päeval omal nahal proovima. Talisuplusest tuleb rääkima Kristina Nurmetalu ja siin ka tema poolt teema ja enda tutvustus.

Saame kokku ja räägime koos külmast veest, ning näitan oma fotokogu talisuplusest. Räägime teemadel: Kuidas alustada talisuplusega? Kellele sobib ja kellele mitte? Mis toimub inimese organismis, kui ta läheb külma vette. Kuidas käituda külmas vees. Vastan tekkivatele küsimustele: Kuidas on võimalik talvel supelda 0 kraadises vees? Kaua peab külmas vees olema? Ma saan kopsupõletiku. Ma ei suuda kunagi minna külma vette. Ma suren küll ära, süda jääb seisma. jne. Kui Sul tekkisid samad küsimused või tunne, et sooviksid kuulda vastuseid, siis oled oodatud vestlusõhtule Tammiku stuudiosse 03.12 algusega 19.00. Kui soovid peale vestlusõhtut proovida esmakordselt talisuplust, teeme seda koos pühapäeval 05.12.

Olen talisupleja aastast 2014, loonud talisuplusklubi Vääna-Jõesuu Vigrid, osalenud talisuplus MM il Eestis. Esmaseid talisuplejaid vette viinud väga palju ning enamus nakatunud külma vee pisikuga.

PS! Ära mine esmakordselt külma vette üksinda!

Õhtu tänupanus 5.- ja võta kaasa avatud meel ja valmisolek midagi uut proovida.

Milline on hea matkavarustus : praktilised nõuanded 13.11 kell 14.00-15.30

Ilusa ilma korral teeme õues- terrassil! Tule laupäeval kuulama, küsima, katsuma, milline on hea riietus, jalatsid, varustus väljas olemiseks ja matkamiseks. Praegune olukord soosib vaba aja veetmist väljas: kas matkamist või niisama looduses uitamist – üksi, pere või sõpradega. Avastades ilusaid kohti kodukandis läbi erinevate aastaaegade või võimalusel põigata kaugemasse kanti. Olgu selleks varahommik lausvaikuses rabas või esialgu pöörasena tunduv mõte ööbida talvel metsas.

Loodus pakub omalt poolt ilusaid vaateid ja mõnusaks olemiseks on vaja lihtsalt head varustust ja riietust. Vahet pole, kas oled pühapäeva matkaja või veedad tihedamalt väljas aega.

Kas oled vahel olnud nõutu valides omale matka- ja spordivarustust ja riietust? Valik on väga suur ja milline just sulle oleks see õige valik.

Millist spordi ja matka varustust osta sügis-talveks? Millist osta kevad-suveks? Kas osta pigem eraldi hooajaks jalatsid ja riided või osta universaalsemad, mis sobivad nii soojal ajal kui külmal ajal kasutamiseks?

Milline peab kaua vastu? Kas oleneb brändist või materjalist või veel millestki? Kui kaua võiks varustus kesta kui õigesti hooldada? Ja kuidas seda hooldada, et ta kaua kestaks?

Mida veel arvesse võtta varustuse valikul?

Mida on veel hea soetada peale korraliku riietuse, millised on kasulikud abivahendid?

Kust võiks saada head nõu enne ostmist?

Nendele ja paljudele muudele küsimustele vastab Anneli Mere – pikaajaline ja väga suure kogemusega matkaja ja matkajuht, ettevõtte Matkasport juhatuse liige. Pane oma küsimused valmis ja saad väärt nõu kaasa.

Tänupanus 5.- või mis hetkel võimalik on. Palun oma osalussoovist teada hiljemalt 12.11 lõunaks. Registreerida ja oma küsimused saad ka ette saata e-mailile rita.ukkivi@gmail või helistades 5058118.

NB- foto on tehtud Kõrgõstani matkast ja enne matka sain kasulikke nõuandeid Anneli käest varustuse osas, et matk sujuks hästi.

Lõdvestus helikaussidega

October 24, 2021

Lõdvestus Tiibeti helikaussidega 09.12 kell 19-20

Võta enda jaoks tund aega, et Tiibeti helikausside harmooniliste helide saatel lõdvestada kogu keha. Mida rohkem keha lõdvestub, seda enam saab ta end ise tervendada ja läbi keha lõdvestuse rahustada ka mõtted. Rahulik ja vaikne olek hoiab ainevahetuse korras, suurendab loovust ja rahulolu eluga.

Tiibeti helikausid on üks kellade liik, mida nimetatakse ka põrandal lamavaks kellaks. Kujult on tiibeti helikauss ülespoole keeratud lamav kauss, mille raami vibreerimisel tekib harmooniline heli. Helil on puhastav ja rahustav mõju.

Helikaussidel mängib Heli Preismann

Lõdvestuse algust ja lõdvestusest väljatulekut juhendab joogaõpetaja Rita Ukkivi.

Kohapeal on olemas matid ja pleedid. Võta soovi korral võta kaasa soojad sokid, lambanahk, et pehmem oleks lamada ja magamiskott või oma soe pleed. Lõdvestuse ajal saad olla just selles asendis nagu sul mugav on

Tänupanus 9.- või mitmekorra kaart või Stebby kaudu ostetud pilet. Tule palun kohale 5 minutit varem. Info ja registreerimine: rita.ukkivi@gmail.com või tammikustuudio sõnumites.

31.10 ja 07.11 kell 14.30-15.30

Kõndimine võib olla ka meditatsioon, kus eesmärk pole jõuda kiiresti ühest kohast teise, vaid lasta mõtetel rahuneda ja harjutada fookuse hoidmist just praeguses hetkes. Teadlik hingamine ja liikumine koos aitavad keskenduda ning treenivad kopse ja südant. Meditatiivseks kõnniks pole vaja eri tingimusi ega abivahendeid. Selga ilmale vastavad riided ja jalga mugavad jalatsid, hoida vaikust ning harjutada teadlikku hingamist. Eriti hea on seda teha looduses, et meeled saaksid paremini puhata

Mida me teeme?

Koguneme Tammiku 7 hoovi :

  • Räägime, miks nina kaudu sügav hingamine on kasulik, milline on paras kõndimiskiirus ja kuidas leida omale sobiv rütm hingamise ja sammudega
  • Venitused ja sirutused, mis aitavad sügavamalt hingata
  • Hingamisharjutused, et harjutada nina kaudu sisse ja välja hingamist ning suunata õhk teadlikult kopsude alumistesse osadesse
  • Lähme Tammikusse harjutama vaikuses ja teadlikult hingates kõndimist
  • Tuleme tagasi ja joome õues tassikese kuuma teed ning vastan küsimustele

Tänupanus 5.-

Pane selga ilmale sobiv õueriietus, jalga mugavad jalatsid ja võta kaasa uudishimu midagi uut õppida. Tugeva vihma korral lükkame ürituse nädala võrra edasi. Kerge vihmaga on õues olla päris tore😊

Küsimuste korral palun helista 5058118 või saada sõnum läbi FB või e-mail: rita.ukkivi@gmail.com

Huvi korral kordame ja harjutame veel järgmisel korral.

Ürituste kava

October 24, 2021

Tule kuulama, küsima ja kogema.

Stuudio kinkekaart alati saadaval, küsi lisa.
05.12 kell 14.00-15.30 Videvikutund loodusravijaga
09.12 kell 19-20  Lõdvestus Tiibeti helikaussidega
11.12 kell 16-18  Lastele lugude jutustamine