11.06 kell 17.00-19.00

Miks valmistuti vanas Egiptuses kogu siinilma elu aja eluks teispoolsuses?
Kas primitiivide surmakultus või midagi hoopis sügavamat, mida meie tsivilisatsioon enam ei mõista ja selle võrra vaesem, ehk isegi õnnetum on? Meie jaoks tähendab surm elu lõppu ja jumal uskumist millessegi sinust väljaspool. Iidses Egiptuses elati jumalikkuses, mistõttu keegi ei kartnud surma, kuna igaüks teadis, et on tegelikult surematu.
Kuidas taas saada surematuks?
Selle üle arutleme Tammiku Stuudios 11. juunil kl 17-19

Arutelu juhib kirjanik ja iidsete kultuuride uurija Inga Raitar.
Ingal on kaasas ka vastilmunud raamat „Vaarao ja prohvet“, mille meediumkirjanikust autorile jutustasid Moosese tegelik ema, iidse Egiptuse maag ja vaarao lähim ihukaitsja…

Tule põnevale teemaõhtule!

Osalustasu 12 eurot (saab osta enne üritust või tasuda kohapeal).
Palun anna oma tulekust eelnevalt teada kas e-mailile: rita.ukkivi@gmail.com või tel 5058118.

Avame pop-up kohviku Rakvere linna päevade ajal. Tule kaasa tegema, kuulama ja maitsma!
Kodukohvik on avatud: Reedel 10.06 kell 18-21 ja laupäeval kell 9-17

Menüü

Amps on selline tore väike maitseelamus, mis äratab maitsemeeled ja tekitab isu. Pakume väikeste ampsudena toitu hingele ja kehale:
Eelroad
* Jooga ampsud- saad proovida tempokat, rahulikku ja lõdvestavat joogat, hommikujoogat (võimlemist), rahustavat hingamist
* Vestluse ampsud – kuidas hingamise abil suurendada elurõõmu ja kuidas ärevusega paremini toime tulla
Suupisted
Maitsemeeli ergutavad soolased, hapud ja magusad söögiampsud, mida pakuvad meie toredad joogaõpetajad Rita Ukkivi, Tiiu Hiiemaa, Kati Raudla, Eeva Salusoo ja kogemusnõustaja Kristina Nurmetalu. Pakume väikseid suupisteid ja jooke, kus valikus on nii lihtsaid, põnevaid, tervislikke kui ka imemaitsvaid palasid. Paljud meie lemmikud, mis on suure hoolega valmistatud.

Täpsem menüü lähiajal kodulehel ja FB-s Tammiku stuudio

Ilusa ilma korral toimetame nii stuudios kui õues, kus väärikad tammed loovad rahuliku õhkkonna ja tausta muusikaks on metsast kostev linnulaul. Hubases ja kaunis stuudios on jooga ja vestlused. Võta ette jalutuskäik tammikusse ja tule naudi maitseid ainulaadses kohas – linnas, aga samas metsas.

Kui vähegi saad, tule kohale jalgsi või jalgrattaga ja võimalusel jäta auto lähiümbrusesse, sest hoovi ja aia äärde mahub kuni 6 autot. Stuudio sees oleme sokkides või paljajalu, palun avesta riietudes võimalusega olla nii õues kui stuudio sees.

Tervitades

19.06 kell 12.30

Praegune aeg nõuab sügavat ühendust iseendaga, ausalt, oma südames. On aeg hakata ennast sügavamalt kuulama, tunnetama ja usaldama. Vastused sinu küsimustele on olemas sinu sees. Selgus, rahu, teadmised, harmoonia, kõik on sinu sees olemas.. Uude maailma liikudes on meil vaja järjepidevalt harjutada iseenda usaldamist, eneseväärtustamist, südames ja armastuse energias elamist, sest need on väärtused, mis kõlavad kokku saabuva uue reaalsusega, mida oleme tulnud siia planeedile looma. Kõige pealt tuleb luua harmoonia endas, siis saame ligi tõmmata ka väärikaid kaaslasi, teha viljakat koostööd ja tunda end elu poolt toetatuna. Sellel grupihingamisel transformeerime ja vabastame ebakõlalised energiad ning loome harmooniat iseendasse. Hingamisprotsessi toetavad ka väekad kristallid.

Miks tegeleda vabastava hingamisega?
loob parema enesetunde
aitab vabaneda stressist
annab rohkem energiat
aitab sügavalt lõõgastuda
pakub parema tervise
aitab luua rõõmsama meele
toob mõtetesse selgust
aitab leida emotsionaalse tasakaalu
aitab kogeda meelerahu ning armastusetunnet
toetab spirituaalsuse kasvu

Minu individuaalseansside ja muude tegemiste kohta saab infot www.tasakaalukeskus.ee teenuste alt.
Rohkem hingamisteraapia kohta saate lugeda www.tasakaalukeskus.ee
Fb Tasakaalukeskuse leht https://www.facebook.com/tasakaalukeskus

Osaluspanus 20 EUR.
Onlines osaledes või ülekandega tasudes kanda osaluspanus enne grupitöö algust OÜ Tasakaalukeskuse arveldusarvele Swedpangas EE312200221058137995

NB! Vajalik eelnev registreerimine info@tasakaalukeskus.ee või telefonil 5282331. Oodatud on nii algajad kui ka kogemustega hingajad.
Kohapeal on hingamistööks vajalikud vahendid olemas.

13.08 kell 7.30-19

Üks mõnus päev iseendale, kus tegeleme loovuse ja intuitsiooni arendamisega ning teeme endale kingituseks kauni siidisalli. Päev kulgeb täis toredaid tegevusi nii väljas looduses kui ka stuudios.
· Hommikujooga, mis hoiab meie keha ja vaimu erksana
· Räägime intuitsioonist, loovusest ja teeme nende tugevdamiseks joogat, harjutusi ja meditatsiooni
· Lähme külla kunstikooli Athena loojale Eliko Põdra, kelle juhendamisel teeme endale kingituseks siidisalli. Kaunis siidisall õnnestub alati ja just nendes värvides ja mustrites, mis parasjagu tulla tahavad.
· Kõhule teeb pai hommiku- ja lõunasöök ning õhtuoode, mis on ilus silmale ja hea kehale. Teeme koos loomingulised toidud, milles on nii värvi kui ka maitset
· Ja lõpuring ning meditatsioon…

Oleme nii palju kui võimalik väljas- stuudio ümber on iidne tammik, mis annab tegevustele väge juurde. Ja laseme päikesel ja tuulel paitada end stuudio terassi peal.

Koguneme stuudios alates kell 7.30, et kaheksa paiku alustada hommikujoogaga.
Päev lõpeb õhtul seitsme paiku.
Kui soovid kohale tulla juba eelmisel õhtul ja tahad ööbimisvõimalust, anna palun teada.

Laagrit viib läbi Rita Ukkivi- sertifitseeritud kundalini jooga õpetaja ja Tammiku Stuudio perenaine.

Siidisalli maalimist juhendab Eliko Põdra, Kunstikooli Athena looja Eliko Põdra .

Tänupanus 80.- ja koha kindlustab 30.- ettemaks, mille saab tagastada kui kohast loobumisest teatad ette vähemalt 3 päeva enne laagri algust. Registreerimine ja info rita.ukkivi@gmail.com või tel: 5058118

Oled rõõmuga oodatud osalema!

19.05, 26.05, 02.06 kell 19.45-21.00

Kas oskad hingamise abil rahustada meelt, saada mõtted selgemaks ja tunda rõõmu täiel rinnal hingamisest?
Elurõõmu kursusel saad baasteadmised ja praktilise kogemuse kuidas hingamise abil parandada oma tervist ja olla rahulikum ja rõõmsam.
Kas sa oskad päriselt sügavalt hingata, et tavaelus hoida tasakaalu, keskenduda olulisele ja lubada oma ellu rohkem rõõmu? See kursus on mõeldud Sulle kui tahad kuskilt pihta hakata ja oled valmis kodus ka iseseisvalt harjutama.

Mida kursusel teeme:
Soojenduseks liikumisharjutused pingete vabastamiseks keha erinevatest piirkondadest;
Hingamispraktika – sügava ja rahuliku täishingamise harjutamine; hingamisharjutused rahunemiseks, keskendumiseks ja hea une eelduseks.
Juhendatud lõdvestus – et keha ja meel saaks saaks rahuneda.
Hingamispraktikas keskendume kõhu hingamisele ja sügavale hingamisele, et harjutada kasutama kopsude kogu mahtu. Sügav hingamine rahustab, lõdvestab, suurendab elujõudu, toob häid mõtteid. Mõiste inspiratsioon tuleneb ladina sõnast inspirare ja tähendab sõna otseses mõttes “sisse hingamist”. Kui hingame sügavamalt, siis avame end rohkem ka millegi loomingulisega tegelemiseks.

Kursuse eesmärk on anda baasteadmised, et saaksid kodus ka iseseisvalt harjutada ja kujundada sellest harjumus. Nii tuled paremini toime pingelistes olukordades, saad rahustada mõtete sasipundart ja toetada oma tervist.

Juhendatud lõdvestus aitab tunnetada, kas me tõepoolest lõdvestame kogu keha või hoiame mingis kehaosas ikka veel pinget seda tähelegi panemata. Mida rohkem keha lõdvestub, seda enam saab ta end ise tervendada, ainevahetus on korras, suureneb loovus ja rahulolu eluga.
Sobib hästi neile, kes pole varem harjutanud teadlikku rahulikku hingamist ning soovivad väikeste sammudega alustada. Hingamisharjutusi saab teha ka mugavalt toolil istudes ja ei pea matil istuma. Treening on rahulik, ilma rabelemiseta ja just paras, et sellega hakkama saada.

Saame kokku 3 korda neljapäeviti: 19.05, 26.05 ja 02.06 algusega kell 19.45.

Kursuse tasu kokku 35.- ja võimalus tasuda ka Stebby kaudu või saada arve spordikompensatsiooni jaoks.
Info ja registreerimine rita.ukkivi@gmail.com või 5058118.

06.05 kell 18.30-20.30

Muinasjutud on kaaslased lapsepõlves ja neid on hea lugeda ka täiskasvanuna, siis juba teise arusaamisega. Muinasjuttudes on tõde. Aina kiirenevas ja arvutikesksemas maailmas otsime tagasiteed hingekosutava maagilise elamisviisi juurde.

Loengus arutleme teemadel:
Mida meile näitavad meie iidsed muinasjutud läbi oma erinevate tähenduskihtide?
Kuidas tänapäeva lapsed saavad aru vanadest muinasjuttudest, kus on erinev keelekasutus, kombed ja asjad?
Peamiselt keskendume eesti muinasjuttudele.
Praktiline loeng sellest, milliseid muinasjutte lastele valida ning kuidas ja millal neid jutustada. Sügavama eesmärgiga toetada lapse hinge ettemääratud rada planeedil Maa. See on justkui minikursus, mis annab lapsevanemale esialgsed teadmised selle kohta, millised muinasjutud hoiavad ja kannavad endas Universumi iidseid toimimistõdesid. Mida lugudes tähele panna, sest sageli nähakse muinasjuttudes liigselt lihtsustatud teemasid, nt “rikkas on halb ja vaene on hea„, loo taga on hoopis sügavam alandlikkuse teema.

Nendel teemadel räägib Margit Kurm, kes on lõpetanud laste raamatukogunduse Tallinna Ülikoolis, uurinud muinasjuttude juuri, on lugude vestja ja on koolitaja Aquarian Teacher Academy (ATA) juures ning õpetab I taseme kundalini jooga õpetajaid. Tema kohta saad lugeda ka www.hingeheli.ee

Tänupanus 12.-
Palun anna oma tulekust eelnevalt teada rita.ukkivi@gmail.com või 5058118

Massaaž

April 24, 2022

04.05 ja 18.05 kell 19.00-21.00

Saame kokku mõnusas ja armsas Tammiku stuudios. Räägime ärevushäiretest. Juturingi on oodatud kõik, keda teema huvitab või kõnetab. Loome üheskoos mõnusa ja turvalise olemise. Kõik mis räägime jääb sinna seinte vahele. Kui Sa ei taha rääkida, oled oodatud kuulama. Räägin ka oma kogemusest ehk saad vastused mõnele oma küsimusele. Ärevushäire ei ole häbiasi, ärevushäirega saad toime tulla. Mis saame ise teha, et ärevushäired leeveneksid? Mis arvavad lähedased meie ärevushäiretest? Mis saavad teha lähedased/sõbrad, et toetada ärevushäirega inimest? Räägime ka juturingi käigus tekkinud küsimustest.

Juturingi viib läbi kogemusnõustaja Kristina Nurmetalu ja räägib ka oma kogemusest. Olen lõpetanud kogemusnõustaja baaskoolituse ning teemad millega tegelen on ärevushäired, paanikahood, depressioon, läbipõlemine, vaime kui füüsiline vägivald suhetes. Olen ka läbinud Vaimse tervise esmaabi ABC koolituse. Lisaks olen lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tegevusjuhendaja erialal. Igapäevaselt töötan noortega ning psüühiliste erivajadustega inimestega. Depressioon, ärevushäired, vaimupuue, autism, liitpuue, skisofreenia, downi sündroom on märksõnad minu töös.

Tänupanus 15.- ja kui praegusel hetkel see panus ei ole võimalik, siis tule ikkagi kohale. Info ja registreerimine rita.ukkivi@gmail.com; tel 5058118.

02.07 kell 07.30-19.00

Koht: Tammiku Stuudio, Rakvere Tammiku 7

Luba üks mõnus päev iseendale, kus on liikumist, tarkuse ammutamist ja taimeretk looduses.

· Hommikujooga harjutustega, mis hoiavad meie keha ja vaimu erksana
· Räägime looduse elementidest (maa, vesi, tuli, õhk, eeter) ja kuidas need meid tavaelus toetada saavad
· Teeme praktilisi harjutusi ja meditatsiooni, mis aitavad loodusest väge ammutada
· Lähme külla Lilleaasa loodusravijale Kaire Tomson ja teeme taimeretke looduses, kus Kaire räägib meile looduse ja taimede tervendavast väest
· Teeme Kaire juhendamisel näokreemi, kasutades enda korjatud taimi- suurepärane kingitus oma näole:)
· Hommiku- ja lõunasöök ning õhtuoode/piknik, mis on ilus silmale ja hea kehale. Kooskokkamise energia lisab toidule maitseid
· Ja lõpuring…

Koguneme stuudios alates kell 7.30, et kaheksa paiku alustada hommikujoogaga.
Päev lõpeb õhtul seitsme paiku lõpuringi ja piknikuga looduses.
Kui soovid kohale tulla juba eelmisel õhtul ja soovid ööbimisvõimalust, anna palun teada.
Laagrit viib läbi Rita Ukkivi- kundalini jooga õpetaja ja Tammiku Stuudio asutaja, perenaine.
Taimeretke ja näokreemi tegemist juhendab Kaire Tomson, kelle kohta saad lugeda siit http://www.lilleaasaloodusravi.eu
Luba endale üks ilupäev, kus pole vaja muud teha kui olla.

Tänupanus 60.- ja koha kindlustab 30.- ettemaks, mille saab tagastada kui kohast loobumisest teatad ette vähemalt 3 päeva enne laagri algust. Registreerimine ja info rita.ukkivi@gmail.com või tel: 5058118
Oled rõõmuga oodatud osalema!

Jooga algajate kursus

April 15, 2022

KOHAD TÄIS

Üks lühike algajate kursus veel enne suurt suve! Kui soovid kevadel-suvel käia stuudios kundalini jooga tundides, siis tule algajate kursusele, kus kolmel kokkusaamisel käime rahulikus tempos läbi kaks põhilist hingamistehnikat ja muud baasteadmised. Kursus aitab paremini tavatunnis kaasa teha ja kursusel on rohkem aega selgitamiseks, küsimusteks-vastusteks. Teoreetiline osa vaheldub praktiliste harjutustega. Igal kursuse päeval teeme ühe kriya (harjutuste seeria) ja meditatsiooni ning keskendume rohkem ühele kindlale teemale.

Võid tulla ka enne kursust tavatundi proovima, kas sulle sobib see joogastiil ja õpetaja ning siis tulla kursusele.

Kundalini jooga mõju:
• paraneb füüsiline vorm ja painduvus
• paraneb keha tunnetus
• tugevneb närvi- ja immuunsüsteem
• tekib rohkem energiat ja elujõudu
• vähenevad pinged ja suureneb tasakaal su elus
• kasvab usaldus enda ja maailma suhtes

AJAKAVA
Teisipäeviti kell 17.45-19.15 ja kolmapäeval kell 18.45-20.15
26.04 kell 17.45 Sissejuhatav tund: joogast üldiselt, tunni ülesehitusest, fookuse hoidmisest, lõdvestuse olulisusest
03.05 kell 17.45 Kehaasendid, kehalukud, hingamistehnikad
11.05 kell kell 18.45 Kehaasendid, kehalukud, hingamistehnikad, meditatsioon

Osaluspanus kogu kursus 30.- ja eraldi iga tund/teema 12.-.
Kursust eest on võimalik tasuda ka läbi Stebby.
Kursust viib läbi joogaõpetaja Rita Ukkivi.
Vajalik eelregistreerimine: FB sõnumites või rita.ukkivi@gmail.com; tel 5058118