Töötuba “Kõhule pai” – harjutused ja ghee valmistamine 09.01 16:00-18:00

Kas soovid parandada oma seedimist ja saada kaasa nippe, kuidas teha oma kõhule pai? Siis see töötuba on sulle: praktiline ja lihtsate harjutustega.

Kõhul on meie seedesüsteemis täita oluline osa. Me saame omalt poolt kaasa aidata, et seedimine oleks korras ja seedeorganid täidaks rõõmuga vajalikku ülesannet. Kui seedimine on aeglane ja tasakaalustamata, siis on keha haigustele vastuvõtlik (rääkimata ebamugavustundest gaasidest, puhitusest, kõhukinnisusest, jms.).
Töötoas on lihtsad harjutused, mida saad sobitada igapäeva rutiini.

Mida teeme
– hommikused tiibeti enesemassaaži võtted, mis aitavad kehal rahulikult ärgata: intensiivistavad vereringet, parandavad seedimist, turgutavad elundite talitust. Need on kergesti õpitavad ja sobivad eriti keskealistele ja vanematele inimestele
– mõned harjutused, mis panevad kehas üldiselt energia liikuma või on head seedimisele
– teeme läbi ghee ehk selitatud või valmistamise. Ghee teeb kõhule pai söögi tegemisel
– räägime igapäevastest harjumustest ja toimingutest, mis toetavad või segavad meie seedetule tööd. Sama tähtis kui mida ja kuidas me sööme, on ka meie seedimisvõime ja lahti laskmise oskus. Seda nii füüsiliselt kehas kui ka info tarbimisel.

Hommikul on oluline voodist ummisjalu mitte üles rapsida, vaid sujuvalt unerežiimist minna tegutsemise režiimile. Siis ei lõhu me oma aurat ja selline rahulik äratus käivitab ka keha loomuliku rütmiga, sealhulgas ka seedimise. Olen neid harjutusi ise aeg-ajalt palju aastaid kasutanud ja oma joogalaagrites jaganud ning tagasiside on olnud tõesti hea: on aidanud kõhukinnisuse vastu, loonud  hea alguse päevale. Harjutused on lihtsad ja ei eelda mingit varasemat joogakogemust. Seega sobib väga hästi ka  “joogakaugele” inimesele, kellel oleks vaja tegeleda rahuliku päeva loomisega ja seedimise teemaga. Teeme ka seedimist soodustavaid harjutusi ja räägime seedimisest mitte ainult toidu mõttes, vaid ka kuidas hoida seedimine energeetiliselt tasakaalus: vastuvõtmise ja minna laskmise võime.

Väga hea asi on ghee – selitatud või, mis on tõesti tõeline kingitus kõhule. Mina ostsin kunagi seda poest, sest tundus keeruline selle tegemine. Tegelikult ei ole. Teeme ühe portsu läbi, et saate oma silmaga seda vaadata ja kaasa saate ühe purgikese gheed, mille ma heade mantrate saatel vahetult enne valmis keedan. Väga soovitan võtta ghee õlide ja rasva asemel toiduvalmistamiseks kasutusse. Siin ka üks hea artikkel sellest. https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/85666265/ghee-armastuse-eliksiir-seitse-pohjust-miks-ghee-d-tasub-kasutada-igal-naisel

Töötuba viib läbi joogaõpetaja Rita Ukkivi
Kaasa lühike kokkuvõte ja purgike gheed.
Osaluspanus 18.- ja palun anna oma osalusest märku hiljemalt 08.01 kas e-maili teel rita.ukkivi@gmail, FB sõnumites või helistades 5058118.