Kujutlege väikest last istumas oma ema süles, kes loeb koos temaga pildiraamatut. Avatud raamat asetab lapse suletud ringi keskele, milleks on ema keha, käed ja avatud pildiraamat. Kui laps on liiga suur süles istumiseks, istub ta ema kõrval. Hoides raamatut ühelt poolt ja vanem teiselt poolt, moodustub jällegi ring. Ring, mis on nii privaatne ja intiimne, eemal igapäevastest kohustustest ja stressist, pühakoda, kus laps saab pildiraamatute erinevaid maailmu uurida.

Hoolimata kogu meie ühiskonna tehnoloogilisest arengust, on vaja ainulaadse ruumi loomiseks vaid ühte last, ühte raamatut ja ühte lugejat, et luua lapse jaoks kordumatu maagia. (M.D. Lambert :4-5, viidatud R, Sutton M. V. Parravano, A Family of Readers: The Book Lovers Guide to Childrens and Young Adult Literature 2010, 6)

  • Miks on oluline lastele/lastega koos lugeda?
  • Milliseid raamatuid valida?
  • Kuidas olla hea ettelugeja/lugude jutustaja?

Nendele ja veel paljudele teistele küsimustele saamegi vastused. Töötuba on mõeldud 0-7 aastaste laste vanematele, vanavanematele, lasteaiaõpetajatele. Töötoa viib läbi Jaanika Monroc, kes on Eesti Lugemisühingu liige, koolitaja ning rahvusvahelise projekti „3MR“ koolitaja ning tegutsev lasteaiaõpetaja.

Töötoas on kuni 12 kohta, et oleks piisavalt hubane. Osalus on registreerimisega ja palun anna oma tulekust teada hiljemalt laupäevaks, 16.10 kas e-maili teel: rita.ukkivi@gmail.com, helistades 5058118 või Tammiku stuudio sõnumites.

Osaluspanus 10.-