19.05, 26.05, 02.06 kell 19.45-21.00

Kas oskad hingamise abil rahustada meelt, saada mõtted selgemaks ja tunda rõõmu täiel rinnal hingamisest?
Elurõõmu kursusel saad baasteadmised ja praktilise kogemuse kuidas hingamise abil parandada oma tervist ja olla rahulikum ja rõõmsam.
Kas sa oskad päriselt sügavalt hingata, et tavaelus hoida tasakaalu, keskenduda olulisele ja lubada oma ellu rohkem rõõmu? See kursus on mõeldud Sulle kui tahad kuskilt pihta hakata ja oled valmis kodus ka iseseisvalt harjutama.

Mida kursusel teeme:
Soojenduseks liikumisharjutused pingete vabastamiseks keha erinevatest piirkondadest;
Hingamispraktika – sügava ja rahuliku täishingamise harjutamine; hingamisharjutused rahunemiseks, keskendumiseks ja hea une eelduseks.
Juhendatud lõdvestus – et keha ja meel saaks saaks rahuneda.
Hingamispraktikas keskendume kõhu hingamisele ja sügavale hingamisele, et harjutada kasutama kopsude kogu mahtu. Sügav hingamine rahustab, lõdvestab, suurendab elujõudu, toob häid mõtteid. Mõiste inspiratsioon tuleneb ladina sõnast inspirare ja tähendab sõna otseses mõttes “sisse hingamist”. Kui hingame sügavamalt, siis avame end rohkem ka millegi loomingulisega tegelemiseks.

Kursuse eesmärk on anda baasteadmised, et saaksid kodus ka iseseisvalt harjutada ja kujundada sellest harjumus. Nii tuled paremini toime pingelistes olukordades, saad rahustada mõtete sasipundart ja toetada oma tervist.

Juhendatud lõdvestus aitab tunnetada, kas me tõepoolest lõdvestame kogu keha või hoiame mingis kehaosas ikka veel pinget seda tähelegi panemata. Mida rohkem keha lõdvestub, seda enam saab ta end ise tervendada, ainevahetus on korras, suureneb loovus ja rahulolu eluga.
Sobib hästi neile, kes pole varem harjutanud teadlikku rahulikku hingamist ning soovivad väikeste sammudega alustada. Hingamisharjutusi saab teha ka mugavalt toolil istudes ja ei pea matil istuma. Treening on rahulik, ilma rabelemiseta ja just paras, et sellega hakkama saada.

Saame kokku 3 korda neljapäeviti: 19.05, 26.05 ja 02.06 algusega kell 19.45.

Kursuse tasu kokku 35.- ja võimalus tasuda ka Stebby kaudu või saada arve spordikompensatsiooni jaoks.
Info ja registreerimine rita.ukkivi@gmail.com või 5058118.