Diastaasi tervendamise õpituba 26.11 kell 17-20

Kõhu sirglihaste diastaasiks nimetatakse seda, kui kõhulihaste välimine kiht ei kasva pärast rasedust tagasi kokku ningende vahele jääb vahe. Kõhu sirglihaste diastaasi tagajärjeks on väga nõrk nabakeskus ja keskjoon. Sellega kokku puutuvad naised kannatavad füüsilisel tasandil sageli alaselja valude, vaagnapõhja probleemide ning vaagnapõhja ebastabiilsuse all, mis teeb jooga praktiseerimise või füüsilise koormuse talumise raskemaks. Psühholoogilises mõttes võivad nad kokku puutuda väsimuse, vähese sisemise jõu ja motivatsiooni ning mentaalse tasakaalutusega. Kõhu sirglihaste diastaas üldjuhul ei sulgu iseenesest ja seda saab halvendada vale liikumisega (nt kõhulihaste harjutustega). Uuringud on näidanud, et naised, kellel on enne rasedust tugevad kõhulihased (nt yogiinid ning väga sportlikud naised), puutuvad pärast sünnitust diastaasiga kokku suurema tõenäosusega. Kõhu sirglihaste diastaasiga ei saa sa teha neid asju, mida tavaliselt nabakeskuse tugevdamiseks tehakse. Sa ei saa ega tohikski teha harjutusi või jooga asanaid, mis strateegilisi lihaseid kasutavad, nt. jalatõsted, sirutuspoos jne.
Selle kehalise tasakaalutuse emotsionaalne ning spirituaalne mõju naisele on suur ja vajab kindlasti korrigeerimist, et oma vägi tagasi saada ja elukvaliteeti taastada.

Kuidas ma tean, et mul on Diastaas?
1. Heida selili mati peale
2. Aseta sõrmed kõhu keskliinile ülespoole ja allapoole naba, piki kõhtu
3. Hinga sisse, tõsta pea maast üles ja vaata varsvaste poole surudes lõug vastu rinnakut
4. Hoia hinge sees, pead üleval ja samala ajal katsu kõhu keskliini.
Kui kaks sõrme mahuvad kõhu sirglihase vahele ja/või kõht tõuseb üles nagu katusehari, siis on sul tõenäoliselt Diastaas.

Diastaasi tervendamise töötoas saad omale juhised, kuidas ennast hoida

TOIMUMISE AEG 26 november kell 17.00- 20.00
Õpituba viib läbi Mai-Liis Pille (massaažiterapeut ja joogaõpetaja)
ÕPITOAS RÄÄGIME JA TEEME JÄRGMIST:
• räägime nii akadeemilisest kui ka energeetilisest kõhuanatoomiast;
• leiame üles ja tunnetame kõhulihaseid;
• räägime tegevustest ja ja trennist mida diastaasiga naisaed vältima peaks (Näiteks
kuidas õigesti köhatada, aevastada, voodist üles tõusta jne);
• õpime selgeks 5 diastaasi tervendamise baasharjutust;
• õpime tunnetama vaagnapõhjalihaseid ja teeme vaagnapõhja lihastele harjutusi;
• õpime diastaasi tervenemist toetavaid hingamistehnikaid.
• õpime tegema selga ja kõhtu toetavat sidumistehnikat
LISAVÄÄRTUSENA õpitoas osalemise järgselt:
• saad osaleda ühel veebikohtumisel minu ja õpitoas osalenutega, et küsimustele vastuseid saada ja harjutusi vajadusel korrigeerida. Kui soovid võime ka individuaalselt kohtuda.
• Liitumist FB grupiga „Diastaasi tervendamine“, kus on liikmeteks teisedki diastaasi tervendamise protsessis olevad naised. Grupis on üleval harjutuste videod ja muu kasulik diastaasi tervenemist toetav informatsioon.
Õpitoas osalemise TASAKAALUPANUS on 55 EUROT.
Soodukas!!! …. KUI VÕTAD KAASA SÕBRANNA SAAD ÕPITOA SOODUSHINNAGA MILLEKS ON 44 EUROT!
REGISTREERUMISEKS:
1. Saada FB messengeri kaudu (Mai-Liis Pille) sõnum, et soovid osaleda Rakveres toimuval „Diastaasi tervendamise õpitoas“ 26 ndal novembril;
2. Koha kindlustamiseks kanna tasakaalupanus hiljemalt 24 novembriks Discere OÜ arvele: Swedpank EE892200221074938806. Selgitusse pane “Diastaasi töötuba”. Kui vajad arvet, anna teada, panen arve teele.
NB! Kui peale osaluspanuse maksmist siiski otsustad loobuda osalemisest siis tagastame 50% osalemistasust.
Maksimaalseks osalemiseks pane end mugavalt ja sportlikult riidesse ja võta kaasa vesi pudeliga ning pastakas ja paber märkmete jaoks.
Kohtumiseni Õpitoas!!!

 

Infot saad küsida ka Tammiku stuudio FB sõnumite kaudu või tel 5058118 Rita Ukkivi.