Posts In: Neljapäev

QiGong (alates 21.11)

October 14, 2024

QiGong
Hiina meditsiini kohaselt on haiguste vältimiseks vajalik qi vaba, takistusteta voolamine ning yin‘i ja yang‘i tasakaal
Qi tähendab tõlkes õhku või energiat , Gong – harjutused. QiGongi eesmärgiks on tervist tugevdada, haigusi ära hoida, Qi gong tagab energia vaba liikumise, tugevdab organite energiat, parandab verevarustust, tasakaalustab yin ja yang energia. On hea kõigile ja sobib kõigile. Igaüks saab teha vastavalt individuaalsetele võimetele.

Tunnis: teeme lahti energiakanalid, teeme soojendusharjutusi ja venitusharjutusi , mis panevad kogu kehas energia liikuma , teeme harjutusi lülisambale ja teeme
KULDSE KELLA HARJUTUSI , mis tugevdavad organeid ja kogu organismi. Tekitavad energeetilise kuldse kella ümber keha, mis kaitseb väliste mõjurite: haigustekitajate ja emotsioonide eest.

Proovitund 5.-

Juhendab Rita Uuetalu.
Info ja registreerimine: tel 5145895, rita@hiinaarst.ee

Rita endast: Töötan praegu hiina meditsiini arstina. Olen hiina meditsiini õppinud 1988/89. a. Peterburi Arstide Täiendusinstituudis ja aastatel 2017- 2020 dr.Rene Bürklandi juures. Rene Bürklandi juures jätkan täiendkoolitustel pidevalt.
Olen lõpetanud Tartu ülikooli arstiteaduskonna ja töötanud 40 aastat perearstina .
Õppinud Herbaticumis 2022-2024 ja saanud loodusterapeudi tunnistuse
Tegelenud Kriya hatha joogaga üle 10 aasta
Qigongi olen õppinud Rene Bürklandi juhendamisel

Tantsujooga (14.11)

February 19, 2022

Mis on Shakti tants?

Shakti tants toob kokku kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia. Läbi voolavate joogavenituste, energiat andvate harjutuste, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemuses.

Tunni erinevad faasid (sissehäälestumine, venitusharjutused, lihtsad tantsusammud ja vaba keha liikumine, lõdvestus, mantraga meditatsioon ja lõpetamine) aitavad vabastada pingeid, tervendada keha ja tunda loomingulist rõõmu liikumisest.

Selleks, et Shakti tantsu nautida ei pea sul olema varasemat jooga- ega tantsukogemust.
Rohkem lugemist tantsujooga kodulehel: www.shaktitants.ee.

Mida tundi kaasa võtta?

Selga panna mugavad naturaalsest materjalist riided, mida saab võimalusel vähemaks võtta. Tunnis oleme paljajalu või sokkides. Praktika on tõhusam just paljajalu olles kuna käe- kui jalalabades on energikanalite otsad ja paljajalu on tunnetus parem.

Kundalini jooga

September 29, 2021

Kundalini jooga õpetaja: Rita Ukkivi
Kontakt: tel  5058118 ja rita.ukkivi@gmail.com

Mis on Kundalini jooga?

Jooga harjutused tasakaalustavad meie füüsilist ja vaimset olekut ning jooga abil hakkab tööle organismi tervendamise isereguleeriv süsteem. Tähtsad on nii hingamine, meditatsioon kui ka füüsilised harjutused, et saavutada hea tervis ja hingeline tasakaal.

Kundalini jooga on intensiivne jooga vorm, mis kasutab füüsilisi harjutusi (kriya’sid), hingamistehnikat (pranayama), helivibratsioone (mantraid), meditatsioone, käteasendeid (mudrasid) ja kehalukke (bandha’sid). Need tehnikad tasakaalustavad energiakanalite ja -keskuste tööd ning parandavad meie tervist ja suurendavad hingelist rahulolu. Kundalini jooga eesmärk on hoida tasakaalus inimene kui tervik – korras tervis füüsilises kehas, rahulik meel ja oskus kuulata oma hinge soove.

Tava tund kestab 1,5 tundi ja koosneb erinevatest osadest:
– rahulik hingamine ja sisse häälestus fookuse paremaks hoidmiseks ning mõtete rahunemiseks
– soojendusharjutused seljale ja lihastele
– harjutuste kompleks (kriya), mis on suunatud konkreetsele eesmärgile nagu näiteks immuunsüsteemi või närvisüsteemi tugevdamine, organite (neerud, maks jne) toetamine või muud vaimset ja füüsilist tervist tugevdavatel teemadel
– lõpetuseks lõdvestus ja meditatsioon

Kundalini jooga mõju:
• paraneb füüsiline vorm ja painduvus
• paraneb keha tunnetus
• tugevneb närvi- ja immuunsüsteem
• tekib rohkem energiat ja elujõudu
• vähenevad pinged ja suureneb tasakaal su elus
• kasvab usaldus enda ja maailma suhtes
Järjepidevalt praktiseerides võid juba varsti märgata häid muutusi: hingamine rahulikumaks, mõtted selgemaks, keha tervemaks…

Mida meeles pidada enne alustamist ja tunnis

Ära söö tugevat einet vähemalt 2 tundi enne joogasse tulekut.

Enne Kundalini joogaga alustamist mõtle läbi oma tervislik seisund: raseduse, traumade, krooniliste haiguste ja muude raskemate tervisehädade puhul pea eelnevalt nõu oma perearstiga või erialaspetsialistiga jooga sobivuse osas. Paljud harjutused ei sobi rasedatele.

Alkoholi ja uimastite tarvitamine ning jooga praktiseerimine ei sobi kokku. Kui oled mõnuaineid tarvitanud, siis tundides osalemine pole lubatud.

Naistel tasub oma keha suhtes eriti tähelepanelik olla menstruatsiooni ajal: ära harjutustega üle pinguta ja soovitav on mitte teha tulehingamist, tagurpidi asendeid (turiseis, ader), tugevat juurelukku menstruatsiooni esimestel päevadel (või kogu menstruatsiooni ajal- oleneb sinu organismist).

Kuula oma keha ja ära mine üle valu piiri- jooga üks eesmärke on keha tunnetuse parandamine. Suurenda harjutuste kestust ja tempot järkjärgult. Kui keha annab valu või ebamugavustundega märku, siis korrigeeri harjutuste kestust, tempot, puhkepauside pikkust ning asendeid selliselt, et see sobiks sinu enesetunde ning seisundiga.

Kui harjutus on hetkel veel liiga raske või pikk, siis kasuta kergemat varianti ja visualiseeri harjutuse tegemist- see aitab osaliselt soovitud tulemust ikkagi saavutada. Ole oma praktikas järjepidev ja pühendunud. Kui märkad vormi paranemist, siis tunne väikestest edusammudest rõõmu. Tähtis on just sinu enda kogemus, mille läbi õppid oma keha paremini tundma.

 

Mantrad tunni alguses ja lõpus

Kundalini joogas kasutatakse gurmukhi-keelseid (sanskriti algkeel) mantraid fookuse hoidmiseks, tervendamiseks ja energiakeskuste mõjutamiseks. Mantra jõud on vibratsioonis, rütmilises korduses ning positiivses sisenduses.

Iga kundalini jooga tund algab alati mantrate loitsimisega sissehäälestumiseks ja väljahäälestumiseks.

Sissehäälestumiseks

ONG NAMO, GURU DEV NAMO

Tõlge: Lõpmatu loov tarkus, ma kutsun sind! Iseenda loov tarkus, ma kutsun sind!

See on Adi Mantra, see mantra muudab meid vastuvõtlikuks oma keha, meele ja intuitsiooni sõnumitele ning aitab häälestuda oma sisemisele spirituaalsele õpetajale, et juhtida vaimselt nii õpetajat kui õpilast kogu joogatunni jooksul.

AD GURAY NAMEH, JUGAD GURAY NAMEH, SAT GURAY NAMEH, SIRI GURU DEVAY NAMEH

(loe: aad guree namee, dzhugaad guree namee, sat guree namee, siri guru dee vee namee)

Tõlge: Ma kummardan ürgse tarkuse ees. Ma kummardan aegadeülese tarkuse ees. Ma kummardan tõelise tarkuse ees. Ma kummardan suure, nähtamatu tarkuse ees.

See on Mangala Charn Mantra – Kaitsemantra, mis avab meid juhendamisele ja tagab kaitse.

Väljahäälestumiseks

SAT NAM

Tõlge: “Tõde on minu identiteet”

See mantra aitab salvestada harjustuste ja meditatsiooni mõju.

Võib laulda või lausuda ka Yogi Bhajani loodud palvet, millega saadame toetavat energiat ja helgust:

Eesti keeles
igavene päike on su kaaslane
armastus sinu sees
tema valgus hele taevane
näitab sulle teed

Inglise keeles
May the long time sun shine upon you
All love surround you
And the pure light within you
Guide your way on