Posts In: Esmaspäev

Rasedate jooga juhendaja: Kadi Jõhve

Kontakt:  kadijohve@gmail.com

Rasedusaegse jooga kasutegurid:
• Aitab ennetada ja leevendada rasedusaegseid vaevuseid ja ebamugavust.
• Aitab valmistada naise keha ette olema tugev ja paindlik samaaegselt ning suurendab füüsilist vastupidavust.
• Suurendab rahulolu ja õnnetunnet, aitab kergemini lõdvestuda ja pingeid vabastada, mille tulemusena on võimalik hirmude vabam rasedus ja sünnitus ning parem valutaluvus.
• Tagab kiirema sünnitusjärgse taastumise.
Kui tunned, et koged muremõtteid oma raseduse pärast ja hirmu eelseisva sünnituse ees, siis rasedate jooga võib Sind aidata.
Osalemine on sobilik igal raseduse trimestril.
Oled julgelt oodatud osalema ka juhul kui koged mõnda vaevust – koha peal leiame iga ühele sobivad harjutused.
Tundi viib läbi ema, ämmaemand ja rasedusaegse vinyasa jooga juhendaja Kadi Jõhve.
Tund toimub esmaspäeviti  kell 11.00 Rakveres Tammiku Stuudios, aadressil Tammiku 7.
Tunni kestus on 60 minutit ja osalustasu 12 eurot.
Registreeru läbi facebooki või kirjutades e-mail; kadijohve@gmail.com

Yin jooga (kuni 16.12)

October 7, 2021

Yin jooga õpetaja: Tiiu Hiiemaa
Kontakt: tel  5165096 ja tiiuhiiemaa2@gmail.com

Mis on yin jooga?

Yin jooga on suhteliselt passiivne, pisut meditatiivne ning ilma lihasaktiivsuseta joogastiil. Asendeid hoitakse pikemat aega (isegi 3-5 minutit) keskendudes lihastele, hingamisele ja lõdvestumisele. Just täieliku lõdvestumise abil liigutakse pindmistest lihastest sügavamale, venitades ja end avades jõutakse sügavate kihtideni – liigesed. sidekoed, sidemed, kõõlused, kõhred ja fastiad. Yin jooga poosid mõjutavad inimese kehas erinevaid energiakanaleid ja aitavad vabastada sinna kogunenud pingeid ja plokke ning ühtlasi aitab Yin jooga praktiseerimine korrastada närvisüsteemi, energeetikat, mõtlemist ja hingamist. Yin jooga aitab leida oma kehaga suurema kontakti, õpetab keha kuulama ja austama. Rahulik ja sissepoole suunatud praktika aitab meie kiiresse ja pingelisse ellu tuua sellised väärtused nagu kannatlikkus, alistumisoskus, aktsepteerimisoskus, tänu- ja rahulolutunne.

Yin jooga sobib oma rahuliku loomu poolest kõigile, sest igale inimesele leidub asendi juures erinev variatsioon ja sügavus. Kui see on leitud ja tekib asendis olles ebamugavustunne, ei tasu kindlasti kohe asendit muuta vaid tasub püüda rahuliku hingamisega keha vastupanu leevendada. Samas haigete endale teha ei tohi, närvivalu korral tuleb kas asendit muuta või sellest välja tulla. Eriti sobib Yin jooga tasakaaluks kõigile Yang tüüpi, tugeva lihasaktiivsusega liikumistele. Kui inimene tegeleb spordialaga, kus ta ehitab oma lihast üles ja sellega paisutab kuid pisut ka lühendab seda, tuleb ju venitustega oma lihased taas pikemaks-tavaasendisse saada, et säilitada oma keha liikuvus ja tervis.

Nii nagu kõiki teisi joogastiile harrastades, nii ka Yin joogasse tulles võiks süüa võimalusel kaks tundi enne algust ja et mitte käivitada seedetööd ka juues, soovitatakse juua pool tundi enne praktikat ja pool tundi peale praktikat. Aga kuna inimesed on kõik erinevad ja kui keha ikkagi nõuab praktika ajal vett, siis ei ole see loomulikult keelatud. Rohkem soovitatakse juua ka joogapraktikale järgneval päeval.

Mina olen Tiiu Hiiemaa.

Jooga kuulub minu ellu alates aastast 2014. Jooga tähendab minu jaoks tasakaalu hoidmist meele, hinge ja keha vahel. Rahustavate, pisut meditatiivsete hingamisharjutustega püüan oma pea vabastada negatiivsetest mõtetest. Kui see õnnestub, saab luua suurema kontakti oma hinge ja kehaga, jõuan iseenda sügavamate kihtideni, mis omakorda aitab hakkama saada erinevate emotsioonide-, rahutuse- või väsimusega.

Asendite/pooside sooritamise ja hoidmise eesmärk joogas on minu jaoks tugevdada liigeseid ja lihaskonda, parendada immuunsust ja tasakaalu ning arendada meele ja keha koostööd. Just nimelt meele ja keha koostöö tulemusena saab hoida ka raskemaid asendeid pikemat aega, mis kõik tuleb kasuks tavaelus, et hakkama saada argipäeva probleemide- ja muredega.

Sirutused, painutused ja eelkõige pisut pikemad venitused, kus fookus on suunatud liigeste- kõõluste sidekoele, aitavad mul hoida liigesed tervetena. Erinevad venituspoosid muudavad liigesed elastsemaks, parendavad minu üldist verevarustust, painduvust ja ainevahtust. Ja muidugi tänu pikematele venitustele olen õppinud oma keha täielikult lõdvestama, vabastama liigsest pingest. Lõdvestusseisund pakub mulle meele vabanemist kõigest, mis mind enam ei teeni…

Kõike seda, mida olen läbi erinevate joogapraktikate, töötubade ja laagrite õppinud ja kogenud hakkasin jagama soovijatele alates aastast 2018. Sleeping Yogini joogakoolituse Pamela Marani „käe alla“ läbisin aastal 2019. Pille Eikneri Yin jooga (tase I) koolitus 2022.

Tammiku Stuudios hoian ruumi igal esmaspäeval kell 17.45! Tund kestab 90 minutit. Alustame hingamisharjutustega, edasi soojenduseks mõned voolavad, rahulikud liikumised ja tunni põhiosa koosneb Yin jooga venitustest. Lõpetame pisut pikema lõdvestusega, millest väljudes loodetavasti tunned, et oled hoitud, puhanud ja lõõgastunud.

Minu telefon: +372 5165096, alati võid helistada, kui tekivad küsimused ja soovid rohkem infot!

Kundalini jooga õpetaja: Rita Ukkivi
Kontakt: tel  5058118 ja rita.ukkivi@gmail.com

Mis on Kundalini jooga?

Jooga harjutused tasakaalustavad meie füüsilist ja vaimset olekut ning jooga abil hakkab tööle organismi tervendamise isereguleeriv süsteem. Tähtsad on nii hingamine, meditatsioon kui ka füüsilised harjutused, et saavutada hea tervis ja hingeline tasakaal.

Kundalini jooga on intensiivne jooga vorm, mis kasutab füüsilisi harjutusi (kriya’sid), hingamistehnikat (pranayama), helivibratsioone (mantraid), meditatsioone, käteasendeid (mudrasid) ja kehalukke (bandha’sid). Need tehnikad tasakaalustavad energiakanalite ja -keskuste tööd ning parandavad meie tervist ja suurendavad hingelist rahulolu. Kundalini jooga eesmärk on hoida tasakaalus inimene kui tervik – korras tervis füüsilises kehas, rahulik meel ja oskus kuulata oma hinge soove.

Tava tund kestab 1,5 tundi ja koosneb erinevatest osadest:
– rahulik hingamine ja sisse häälestus fookuse paremaks hoidmiseks ning mõtete rahunemiseks
– soojendusharjutused seljale ja lihastele
– harjutuste kompleks (kriya), mis on suunatud konkreetsele eesmärgile nagu näiteks immuunsüsteemi või närvisüsteemi tugevdamine, organite (neerud, maks jne) toetamine või muud vaimset ja füüsilist tervist tugevdavatel teemadel
– lõpetuseks lõdvestus ja meditatsioon

Kundalini jooga mõju:
• paraneb füüsiline vorm ja painduvus
• paraneb keha tunnetus
• tugevneb närvi- ja immuunsüsteem
• tekib rohkem energiat ja elujõudu
• vähenevad pinged ja suureneb tasakaal su elus
• kasvab usaldus enda ja maailma suhtes
Järjepidevalt praktiseerides võid juba varsti märgata häid muutusi: hingamine rahulikumaks, mõtted selgemaks, keha tervemaks…

Mida meeles pidada enne alustamist ja tunnis

Ära söö tugevat einet vähemalt 2 tundi enne joogasse tulekut.

Enne Kundalini joogaga alustamist mõtle läbi oma tervislik seisund: raseduse, traumade, krooniliste haiguste ja muude raskemate tervisehädade puhul pea eelnevalt nõu oma perearstiga või erialaspetsialistiga jooga sobivuse osas. Paljud harjutused ei sobi rasedatele.

Alkoholi ja uimastite tarvitamine ning jooga praktiseerimine ei sobi kokku. Kui oled mõnuaineid tarvitanud, siis tundides osalemine pole lubatud.

Naistel tasub oma keha suhtes eriti tähelepanelik olla menstruatsiooni ajal: ära harjutustega üle pinguta ja soovitav on mitte teha tulehingamist, tagurpidi asendeid (turiseis, ader), tugevat juurelukku menstruatsiooni esimestel päevadel (või kogu menstruatsiooni ajal- oleneb sinu organismist).

Kuula oma keha ja ära mine üle valu piiri- jooga üks eesmärke on keha tunnetuse parandamine. Suurenda harjutuste kestust ja tempot järkjärgult. Kui keha annab valu või ebamugavustundega märku, siis korrigeeri harjutuste kestust, tempot, puhkepauside pikkust ning asendeid selliselt, et see sobiks sinu enesetunde ning seisundiga.

Kui harjutus on hetkel veel liiga raske või pikk, siis kasuta kergemat varianti ja visualiseeri harjutuse tegemist- see aitab osaliselt soovitud tulemust ikkagi saavutada. Ole oma praktikas järjepidev ja pühendunud. Kui märkad vormi paranemist, siis tunne väikestest edusammudest rõõmu. Tähtis on just sinu enda kogemus, mille läbi õppid oma keha paremini tundma.

 

Mantrad tunni alguses ja lõpus

Kundalini joogas kasutatakse gurmukhi-keelseid (sanskriti algkeel) mantraid fookuse hoidmiseks, tervendamiseks ja energiakeskuste mõjutamiseks. Mantra jõud on vibratsioonis, rütmilises korduses ning positiivses sisenduses.

Iga kundalini jooga tund algab alati mantrate loitsimisega sissehäälestumiseks ja väljahäälestumiseks.

Sissehäälestumiseks

ONG NAMO, GURU DEV NAMO

Tõlge: Lõpmatu loov tarkus, ma kutsun sind! Iseenda loov tarkus, ma kutsun sind!

See on Adi Mantra, see mantra muudab meid vastuvõtlikuks oma keha, meele ja intuitsiooni sõnumitele ning aitab häälestuda oma sisemisele spirituaalsele õpetajale, et juhtida vaimselt nii õpetajat kui õpilast kogu joogatunni jooksul.

AD GURAY NAMEH, JUGAD GURAY NAMEH, SAT GURAY NAMEH, SIRI GURU DEVAY NAMEH

(loe: aad guree namee, dzhugaad guree namee, sat guree namee, siri guru dee vee namee)

Tõlge: Ma kummardan ürgse tarkuse ees. Ma kummardan aegadeülese tarkuse ees. Ma kummardan tõelise tarkuse ees. Ma kummardan suure, nähtamatu tarkuse ees.

See on Mangala Charn Mantra – Kaitsemantra, mis avab meid juhendamisele ja tagab kaitse.

Väljahäälestumiseks

SAT NAM

Tõlge: “Tõde on minu identiteet”

See mantra aitab salvestada harjustuste ja meditatsiooni mõju.

Võib laulda või lausuda ka Yogi Bhajani loodud palvet, millega saadame toetavat energiat ja helgust:

Eesti keeles
igavene päike on su kaaslane
armastus sinu sees
tema valgus hele taevane
näitab sulle teed

Inglise keeles
May the long time sun shine upon you
All love surround you
And the pure light within you
Guide your way on