Käteasendid ehk mudrad

Mudra on käteasend, mille abil saab juhtida energia liikumist kehas ja avaldada mõju aju mingile piirkonnale. Käsi ja sõrmi kõverdades, ristates, sirutades ja puudutades saame me suhelda oma keha ja meelega, kuna iga käeosa peegeldab teatud keha ja meele osa. Mudrad juhivad seda, kuidas energia kehas liigub ja stimuleerivad ka aju. Käed on nagu meie teadvuse ja tervise energiakaardid. Joogid on kaardistanud kätepiirkonnad ja nendega seotud refleksid. Iga osa meie käes mõjutab kindlat osa meie kehas ja ajus, tekitades kindlaid käitumismustreid ja emotsioone. Käed on nagu klaviatuur meie meele ja keha energiasüsteemis. Iga sõrm on seotud ka kindla planeedi energiaga ja selle kvaliteediga, mida iga konkreetne planeet esindab. Pöial on meie ego. Puudutades pöidla padjakest iga teise sõrmeotsaga, saame täiesti erineva tulemuse.

Iga mudra puhul, suru sõrmi piisavalt tugevasti kokku, et tunda energia voolamist mööda nadisid (psüühilised kanalid), kuid mitte nii tugevasti, et sõrmeotsad valgeks muutuksid.

Guyan mudra: Nimetissõrme ots puudutab pöidla otsa; teadmiste ja võimete stimulatsioon. Nimetissõrm sümboliseerib Jupiteri, pöial aga esindab ego. Guyan mudra annab edasi meelerahu, teadmist, tarkust, vastuvõtlikkust ja rahulikkust.
Aktiivne Guyan mudra: Nimetissõrme esimene lüli on kõverdatud ja pöial surub nimetissõrme küünele; edasi antakse aktiivset teadlikkust.
Shuni mudra: Keskmise sõrme ots (mida sümboliseerib Saturn) puudutab pöidla otsa. See mudra annab edasi kannatlikkust, vastutust, vastupidavust ja tähelepanelikkust ning muudab tundeid armastuseks.
Surya või ravi mudra: Sõrmuse sõrme ots (mida sümborliseerib Uraan või Päike) puudutab pöidla otsa. Mudra annab elujõudu, energiat, tervist, ilu ja intuitsiooni. Tugevdab närvisüsteemi.
Buddhi mudra: Väikese sõrme ots (mida sümboliseerib Merkuur) puudutab pöidla otsa. See mudra aitab suhelda selgesti ning kasvatada intuitsiooni, vaimseid võimeid ja otsustamisvõimet.
Veenuslukk: See kätesend on seotud Veenuse planeediga – tundlikkus, seksuaalsus. See asend kanaliseerib seksuaalenergiat ja tasakaalustab näärmeid ning aitab keskenduda. Sea käed sõrmseongusse nii, et kõige alla jääks vasaku käe väike sõrm ja peale parema käe nimetissõrm (meestel) või alla parema käe väike sõrm ja peale vasaku käe nimetissõrm (naistel).
Jupiteri mudra: Käed on sõrmseongus nii, et mõlemad nimetissõrmed on sirged ja üksteise vastu surutud; koondab energiat, et takistusi ületada. Siin avalduv Jupiteri vägi aktiveerib head õnne. Meestel parem pöial peal, naistel vasak.
Palve mudra: Peod on teineteise vastu surutud. Palve mudra ühendab vasaku ja parema ajupoolkera ja neile vastavad nais- ja meesenergiad sisemise keskuse leidmiseks. Aitab keskenduda.
Karu haare: Vasak käelaba on pööratud kehast eemale ja pöial on suunatud allapoole. Parem käsi on suunatud peoga keha suunas ja pöial on suunatud ülespoole. Ülejäänud sõrmed on kõverdatud ning üksteise taha haagitud. Karuhaare tugevdab südant ja suurendab konsentratsiooni.
Buddha mudra: Parem käsi puhkab vasaku käe peos (meestel) ja vasak käsi puhkab parema käe peos (naistel). Peod on suunatud üles, pöidla tipud puutuvad vastu üksteist. Buddha mudra muudab vastuvõtlikuks.