Mantrad tunni alguses ja lõpus

Kundalini joogas kasutatakse gurmukhi-keelseid (sanskriti algkeel) mantraid tervendamiseks, energiakeskuste mõjutamiseks ja teadvusseisundi muutmiseks. Mantra jõud on vibratsioonis, rütmilises korduses ning positiivses sisenduses. Mantra loitsimine on tõhus kui pead silmas:

Iga kundalini jooga tund algab alati mantrate loitsimisega sissehäälestumiseks ja väljahäälestumiseks. Tavaliselt loitsitakse igat tunni alguse ja lõpu mantrat kolm korda.

Mantrad tunni alguses sissehäälestumiseks

ONG NAMO, GURU DEV NAMO

Tõlge: Lõpmatu loov tarkus, ma kutsun sind! Iseenda loov tarkus, ma kutsun sind!

See on Adi Mantra ja loitsitakse enne Kundalini jooga tundi kolm korda. See mantra muudab meid vastuvõtlikuks oma keha, meele ja intuitsiooni sõnumitele ning aitab häälestuda oma sisemisele spirituaalsele õpetajale, et juhtida vaimselt nii õpetajat kui õpilast kogu joogatunni jooksul.

Lase hingamisel teadlikult rahuneda ja minna aeglasemaks ning keskendu hingamise jälgimisele. Oluline on hoida selg sirge, rind tõstetud, õlad lõdvestunud, pea otse, käed palveasendis ning lõug natuke allapoole tõmmatud (rakenda lõualukk). Alustamiseks hinga sügavalt sisse ja laula mantra ühe väljahingamisega. Kui ühe väljahingamisega on seda alguses raske loitsida, siis hinga peale Ong Namo laulmist uuesti sisse ja jätka mantra loitsimist.
Loitsides Adi Mantrat, hoia mantra rütmi ja suuna helivibratsioon läbi oma nina Kolmandasse Silma – tunneta vibratsiooni kulmude vahelises punktis.

AD GURAY NAMEH, JUGAD GURAY NAMEH, SAT GURAY NAMEH, SIRI GURU DEVAY NAMEH

(loe: aad guree namee, dzhugaad guree namee, sat guree namee, siri guru dee vee namee)
Tõlge: Ma kummardan ürgse tarkuse ees. Ma kummardan aegadeülese tarkuse ees. Ma kummardan tõelise tarkuse ees. Ma kummardan suure, nähtamatu tarkuse ees.

See on Mangala Charn Mantra – Kaitsemantra, mis avab meid juhendamisele ja tagab kaitse. Tunnis loitsitakse tavaliselt kolm korda. Seda võid loitsida ka tavaelus kui sul tuleb peale ärevus või hirmutunne

Mantra tunni lõpus väljahäälestumiseks

SAT NAM Tõlge: "Tõde on minu identiteet"

See mantra aitab salvestada harjustuste ja meditatsiooni mõju ning loitsitakse kolm korda tunni lõpus.

Võib laulda ka Yogi Bhajani loodud mantrat, millega saadame toetavat energiat ja õnnistust:

Inglise keeles
May the long time sun shine upon you
All love surround you
And the pure light within you
Guide your way on
Eesti keeles
igavene päike on su kaaslane
armastus sinu sees
tema valgus hele taevane
näitab sulle teed